Blog

Řešíte kybernetickou bezpečnost?

Věděli jste, že množství kybernetických útoků roste rychleji, než houby po dešti? Už dávno také (bohužel) není pravdou, že je vždy prozradí špatná gramatika, nebo podobné snadno detekovatelné chyby. Je proto potřeba se důsledně zabezpečit a připravit se na možnost, že se i Vaše společnost můžete v budoucnu stát cílem útočníků. Proč byste měli, ptáte se?


Jak tohle můžeme vědět?

Jedním z hlavních ukazatelů je naše vlastní praxe. Víme, jak vysoká je úspěšnost simulovaných útoků, které u klientů provádíme a věřte, že je to vyšší číslo, než byste čekali. Další věc jsou pak čísla a další údaje, které vychází ze statistik Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost. V roce 2022 Policie ČR zaznamenala téměř dvojnásobný nárůst kyberkriminálních aktivit oproti roku 2021, celkem bylo hlášeno 18 554 incidentů. Už teď víme, že za loňský rok je toto číslo ještě mnohem vyšší. Celkové škody jsou ve stovkách milionů korun. Nejčastějším typem útoků jsou stále různé druhy phishingu, stále také narůstá množství ransomových útoků. Podle dostupných údajů je nejohroženější veřejný sektor a v těsném závěsu zdravotnictví.

Podle aktuálních dat víme, že meziroční počty útoků setrvale stoupají. Současný trend navíc udává, že útoky chodí ve vlnách – nikdy není jisté, kdy dojde ke zlomu. Výhledy tedy jasně říkají, že pokud chceme udržet data v bezpečí, měli bychom se kybernetickou bezpečností zabývat a průběžně provádět opatření.

Jde vám z toho hlava kolem?

Nezoufejte. Nemusíte situaci řešit sami, dokonce to ani nemůžeme obecně doporučit. Najít jednoho, dostatečně kvalifikovaného člověka, který by všechny kroky ke správnému zabezpečení zavedl, by trvalo velmi dlouho a bylo by to značně nákladné. Zvlášť v případě, že byste onoho specialistu chtěli na stálo zaměstnat, aby pokryl všechno.

Spojit se se spolehlivým partnerem, který má k dispozici reference a zkušenosti s bezpečností ve vašem sektoru vám na tomto poli velmi usnadní práci. Navíc získáte jistotu, že se vám někdo bude vždy plně věnovat, protože budete spolupracovat s celou firmou, nikoli s jednotlivcem, který může být vytížen celou horou dalších úkolů.

Co s tím uděláme my?

Škála našich služeb je široká a ke kybernetické bezpečnosti přistupujeme komplexně. Můžeme otestovat zranitelnosti vašich systémů a následně vyhodnotit jejich odolnost. Dále dokážeme prověřit bdělost Vašich zaměstnanců pomocí sociálního inženýrství. Díky výsledkům tohoto simulovaného útoku získáte přehled, nakolik by Vaše společnost obstála, kdyby se na ni zaměřili opravdoví útočníci. Naše služby dále zahrnují také bezpečnostní školení či audity.

V případě zájmu s Vámi rádi probereme podrobnosti a připravíme konkrétní plán na pokrytí všech důležitých aspektů kybernetické bezpečnosti.