Školení informační a kybernetické bezpečnosti

Neškolte jen BOZP, školte i BOIT!

Fakta o kybernetické bezpečnosti

+83 %

společností není připraveno nést
finanční dopady úspěšného útoku

+65 %

za většinou úspěšných hacknutí
stojí phishingový e-mail

1 až 5

hesel používají Vaši zaměstnanci
pro přihlašování k různým účtům

Kyberbezpečnost není volba

Žijeme v době, kdy jsou informace a digitální technologie neodmyslitelnou součástí našeho každodenního života. S tímto růstem digitálního světa přichází i zvýšené riziko kybernetických útoků. Proto je stále důležitější, aby byli zaměstnanci naprosto obeznámeni s nejnovějšími vektory útoků a způsoby, jak se chránit před kybernetickými hrozbami.

 • Seznámení účastníků s nejnovějšími hrozbami a vývojem kybernetického prostředí
 • Zlepšení schopností rozpoznat a reagovat na kybernetické hrozby a útoky
 • Posílení schopností účastníků v oblasti ochrany informací a dat
 • Zlepšení dovedností účastníků v oblasti bezpečnosti sítí a systémů
 • Zvýšení úrovně kybernetické bezpečnosti organizace
 • Snížení rizika kybernetických útoků a ztrát citlivých informací a dat
 • Zlepšení schopnosti zaměstnanců rozpoznat a předejít kybernetickým hrozbám
 • Zlepšení schopnosti zaměstnanců reagovat na kybernetické útoky
 • Zaměstnanci různých úrovní (od operativní ch pracovníků až po management a vedení společnosti)
 • Osoby zodpovědné za kybernetickou bezpečnost v organizaci
 • Osoby pracující s citlivými informacemi a daty

Každá organizace, bez ohledu na to, zda se jedná o soukromou společnost, státní instituci nebo neziskovou organizaci, by měla mít na paměti, že jsou vystaveny riziku kybernetických útoků a musí vynakládat úsilí na zabezpečení svých sítí a dat. Školení zaměstnanců v této oblasti je klíčovým krokem k tomu, aby organizace byla schopna chránit své informace a zabránit útokům. Nezáleží na tom, zda vaše organizace spadá pod zákon o kybernetické bezpečnosti – nebo se tak stane až po implementaci směrnice NIS2. Stejně jako BOZP, by školení informační a kybernetické bezpečnost mělo být povinné pro jakoukoli organizaci, která pracuje s citlivými informacemi nebo vlastní důležitá data – typicky zákazníků, dodavatelů, …

Vyberte si formát školení vhodný pro vaši organizaci

Fyzické školení​

Školení IT bezpečnosti prezenční formou je nejlepší variantou, kterou mohou Vaši zaměstnanci absolvovat. Probíhá přímo u Vás ve firmě, můžeme se přizpůsobit Vašemu prostředí a je více prostoru pro dotazy.
Tři hodiny, případně i celodenní hloubkové školení pro skupiny až 30 osob přímo ve vaší firmě.
poptat

Webináře​​

Základní tříhodinové školení obsahuje vhled do problematiky hesel, phishingu, sociálního inženýrství a ochrany svěřených zařízení. On-line, včetně záznamu.
Školení lze po domluvě upravit přímo na míru Vaší společnosti a libovolná témata přidat či odebrat.
poptat

Spořič obrazovky

Unikátní screensaver s bezpečnostními tipy pro zvýšení IT bezpečnosti.
25 slidů které se náhodně mění a jsou nabité bezpečnostními tipy a triky pro vaše zaměstnance.
více informací

E-mailový newsletter

Zvýšení bezpečnostního povědomí, které přijde zaměstnancům každý týden do e-mailové schránky.
Žádná registrace ani přihlašování, e-maily čte každý. Nenásilná a pohodlná forma vzdělávání. 12 e-mailových lekcí s videem a titulky.
více informací

E-learning​

Poskytuje elegantní a účinnou možnost, jak proškolit zaměstnance v provozech, kde není možné pořádat klasická školení. Nejčastěji jej využívají nemocnice, pracovníci směnných provozů a automotive.
On-line platforma dostupná 24/7, buď plně hostovaná u nás, nebo vám poskytneme studijní materiál k importu do vašeho LMS (Moodle).
poptat

Akreditované kurzy MŠMT

Realizujeme též akreditovaná školení zaměřené na pedagogické i nepedagogické pracovníky ve školství. Rádi pro vás rovněž uspořádáme vzdělávací webinář či besedu s dětmi.

Na co se můžete na našich školeních těšit?

Těšte se na zážitek. Naše školení nejsou nuda jako BOZP, které chce mít každý rychle za sebou. 

Vaši zaměstnanci se dozví nejen jak chránit bezpečnost firmy, ale budeme přesahovat i do jejich osobní bezpečnosti. Díky tomuto hybridnímu modelu si dokáží principy bezpečnosti správně vyložit a školení pro ně má větší přínos. A pro vaši firmu také.

„Čekal jsem, že to bude další nudné školení, ale bylo to fantastické. Lepší školení jsem nikdy nezažil. Jdu si hned změnit hesla.“
man using smartphone on chair
Lukáš,
EDUA Group

Víme, že uspořádat pořádné školení není sranda. Proto Vám přikládáme nejen osnovu, ale i plakát, který můžete vytisknout a doplnit vlastní datum, místo a čas. Současně pracujeme i na vzoru e-mailu pro zaměstnance, který je na školení naláká.

Osnova školení

Každý účastník navíc dostane Příručku IT bezpečnosti
aby byl v bezpečí i v soukromém životě.

Další témata

Neškolíme jen bezpečnost. Zajímá nás i bezpečnost dětí na internetu, kterou školíme jak ve školách, tak ve firmách jako benefit pro rodiče. Stejně tak děláme i workshopy ochrany soukromí a pro bezpečnostní týmy školení OSINTu, tedy vyhledávání informací z veřejně dostupných zdrojů.

Počet hackerských útoků roste každým dnem, neustále se objevuje nový malware, který šifruje data i firemní zálohy. Státy financují armády hackerů a války se vedou v kyberprostoru, bez viditelných ztrát na životech. Konkurenční boj je stále tvrdší a průmyslová špionáž je všední realitou. GDPR hrozí likvidačními pokutami za špatnou ochranu osobních údajů a kterýkoli zaměstnanec s potřebnou motivací může Vaši firmu okamžitě poslat ke dnu. Zní to jako z katastrofického kyberpunkového filmu? Bohužel, jedná se o všední realitu dneška.

Máte zájem o školení kybernetické bezpečnosti?

Zanechte nám na sebe kontakt, a my se vám ozveme.