Pavel Matějíček

Kdo jsem

Jmenuji se Pavel Matějíček a pracuji jako manažer technické podpory v ESETu. Mimo to také soukromě školím a konzultuji informační bezpečnost.

ESET

Má práce je mi i koníčkem, proto v ESETu pracuji již devátým rokem. Nejprve 4 roky na pozici specialista technické podpory, nyní již čtvrtým rokem jako manažer. Jako technik jsem měl na starosti zpočátku podporu domácích a po roce již firemních uživatelů a to vzdáleně, po telefonu i přes tiketovací systém, překládal jsem produkty a dokumentaci z angličtiny do češtiny, testoval jsem nové verze aplikací a bugy reportoval vývojářům. Kromě toho jsem také strávil mnoho času u zákazníků, kde jsem implementoval centrální management produktů, konfiguroval prostředí podle best practices, odvirovával, školil administrátory i běžné uživatele a také jsem se podílel na presale a prezentacích produktů.

V současné době mám již pátým rokem na starost provoz dvanácti členného týmu technické podpory. Snažím se neustále rozšiřovat portfolio nabízených služeb a současně udržet vysokou kvalitu podpory. Za tu dobu, co tým vedu, se mi podařilo téměř zdvojnásobit jeho kapacitu, rozdělit jej na home, business a dokumentační sekci a rozjel jsem podporu přes chat a sociální média. Tvoříme více videoobsahu, webináře a on-line edukaci jsme rozjeli ještě před koronavirovou krizí. V posledních letech jsem řídil projekty zaměřené na zlepšování procesů zákaznických podpor, a zavedení placených služeb. Jinak mezi mou náplň práce patří běžná manažerská agenda jako je plánování a udržování budgetu, reporting, vedení či spolupráce na interních projektech, výběr a implementace nových systémů, optimalizace a vytváření procesů, hodnocení a odměňování zaměstnanců, nábor a zaškolování nových, mysteryshoppingy a vše co souvisí s chodem oddělení.

 

Podnikání

Mám poměrně široké pole působnosti, ale především mě baví IT bezpečnost, problematika malware, (etický) hacking a sociální inženýrství. Rád tato témata prezentuji a školím, také vystupuji na odborných konferencích.

Mým osobním cílem je šířit osvětu v oblasti IT bezpečnosti a ochrany digitálního soukromí mezi běžné uživatele. To vše srozumitelnou formou, ale bez zbytečného zjednodušování.

Soukromě se věnuji školením pro firmy i jednotlivce, přednáškám o IT bezpečnosti a ochraně dětí na internetu. Jsem aktivní na sociálních sítích, píšu technický blog Spajk.cz. Tento pseudonym je mou součástí už od střední školy a jelikož již prakticky zlidověl a pomáhá ostatním mě lépe identifikovat, blog se jmenuje po něm. Baví mě testovat zabezpečení klientských stanic, serverů a sítí, prošel jsem několik kurzů zaměřených na IT bezpečnost (CEHv9 a podobně). 

Občas se také mihnu v médiích, pokud Vás moje výstupy zajímají, mrkněte na můj YouTube kanál, který slouží i jako videoarchiv.

Spolupracoval jsem na vyšetřování bezpečnostních incidentů v nemocnicích na přelomu let 2019 a 2020 a specializuji se i na problematiku IT ve zdravotnictví, které je mi blízké, jelikož jsem dříve dvou nemocnicích pracoval.

Co Vám mohu nabídnou

Všechno výše uvedené a ještě více! 🙂

Mám bohaté zkušenosti s ESETem, a jeho remote management nástroji jako ESET Security Management Center, EDR nástojem ESET Enterprise Inspector nebo Endpointy, celkově jsem většinu portfolia několik let supportoval.

Seznam nejvýznamnějších projektů na kterých jsem pracoval naleznete na samostatné stránce Projekty.

Jsem zakladatel projektu BOIT.cz, aktuálně běžícím na moje IČO a v brzké době se kvůli rozšiřujícímu portfoliu a spolupráce s více subjekty plánuje přechod na společnost s ručením omezeným.

Kontakt

702 029 676

error: Kopírování, vkládání a pravé myšítko je zakázáno.