Víte, že phishing je jednou z nejčastějších a také nejúčinnějších cest, jak se dostat k cizímu systému?

Lidský faktor je nejslabším článkem v pomyslném řetězu zabezpečení a tak není divu, že se na něj zaměřují i útočníci. Pomocí takzvaného spear phishingu, neboli cíleného phishingu se pomocí sociálního inženýrství pokusí zmanipulovat oběť tak, aby v e-mailu klikla na podvržený odkaz a přihlásila se falešného formuláře, nebo otevřela dokument s makrem, které stáhne třeba ransomware a zašifruje Vám tak data napříč Vaší organizací.

Statistika

Zaměstnanci kteří otevřou phishingový mail
61%
Zaměstnanci kteří kliknou na odkaz
31%
Zaměstnanci kteří se přihlásili
14%
Zaměstnanci kteří nahlásí incident
Web Designer 3%

IT administrátor je dnes často takovým člověkem pro všechno – má na starosti vše od nákupu hardware, přes vyměňování tonerů, programování interních systémů, instalaci software až po podporu uživatelů. Na bezpečnost mu tak často bohužel nezbývá čas. A není to jeho chyba. 

Otestujte Vaši organizaci

Jak by si stála Vaše organizace kdyby na ni zaútočili hackeři? Jak by se Vaši uživatelé zachovali? Nechali by se obelhat? 

Na to snadno získáte odpověď. 

Nasimulujeme phishingový útok na Vaši organizaci. 

Získáte přesný přehled o tom, kolik zaměstnanců si podvodný e-mail zobrazilo, kolik jej otevřelo, nebo se dokonce do podvrženého systému přihlásilo.

Výsledek pak dostanete formou reportu, s detailními statistikami a součástí bude i doporučení, podle niž zjednáte nápravu. Pokud si nebudete vědět rady, i s tím Vám rádi pomůžeme.

Phishingový test

35 000,-

Objednejte si phishingový test na Vaši firmu
 • Zaslání podvodného mailingu
 • Vyhodnocení nasbíraných dat
 • Report a doporučení
Poptat
"IT bezpečnost je vždy sdílená odpovědnost."
Pavel Matějíček
bezpečnostní expert

Proškolte své zaměstnance dříve než bude pozdě!

0 %
zaměstnanců rozpozná phishing po absolvování kurzu IT bezpečnosti

Pokud chcete podobným útokům, které se neustále stupňují, odolat, nepodceňujte prevenci. Ze zkušenosti vím, že až do prvního incidentu se o edukování zaměstnanců bohužel nikdo nestará. To je hrubá chyba, která může být pro Vaši společnost i likvidační.

Nepodceňujte vzdělávání svých zaměstnanců. Nabízíme Vám kurz IT bezpečnosti, který sestavíme na míru Vaší organizaci. Kurz je ideální absolvovat “na živo”, ale je k dispozici i on-line varianta, pokud to chod Vaší organizace neumožňuje. Tato varianta je vhodná především pro nemocnice a další organizace, kde není možné odvolat zaměstnance z provozu.

Školení IT bezpečnosti

25 000,-

Objednejte si školení pro Vaši společnost
 • Sestavení školení na míru
 • Proškolení zaměstnanců
 • Kdekoliv po České republice
 • Zodpovíme individuální dotazy
Poptat
Kurz IT bezpečnosti je velmi dobře vnímán, pokud je realizován po předchozím phishingovém testu. Zaměstnanci jsou více motivováni se o problematiku zajímat a při praktických ukázkách se více angažují. Jsou si vědomi svých chyb a snaží se získat co nejvíce informací, aby se jim pro příště vyhnuli.
Josef Mitáček
Marketingový ninja

Ukázka on-line kurzu

Videokurz je vhodný především do provozů, kde není možné uspořádat klasické školení zaměstnanců. 

Nejčastěji jej využívají zdravotnická zařízení, obchodní řetězce a automotive.

Zaměstnanci se mu mohou věnovat když zrovna mají čas, kdykoliv jej přerušit a následně se k němu vrátit. Jako zaměstnavatel pak máte možnost získat podrobné statistiky o tom, že zaměstnanci získali potřebné znalosti a jak si zaměstnanci ve výsledných testech stáli.

E-learning

ZDARMA

po omezenou dobu
 • Přístupné kdykoli a odkudkoliv
 • Neomezený počet účastníků
 • Podpůrné materiály a návody
 • Test k ověření znalostí
Vybrat kurz

Reference

Emilia Clarke
Medical Equipment
Dodavatel zdravotnických přístrojů
"V nepřeberném množství obchodních nabídek a kalkulací je snadné nějaký podvod přehlédnout. Jsme rády, že jsme školení podstoupily a dáváme si teď mnohem větší pozor na to, na co klikáme."
Emilia Clarke
Neutra Project
projektová činnost ve výstavbě
"Netušili jsme, jakými způsoby na nás mohou útočníci cílit a jak je jednoduché se proti tomu chránit. Navíc jsme dostali tipy na zabezpečení zařízení našich pracovníků v terénu."

Přednášky | Média | Webináře

Emilia Clarke
Série webinářú o bezpečnosti online vzdělávání. Jednalo se o mimořádnou řadu webinářů v souvislosti s nastupující druhou vlnou COVID-19 krize a postupným zavíráním škol.
Média
Přehled mediálních výstupů naleznete na YouTube.
Na tomto webináři pro společnost Digiskills.cz. jsme se s kolegou z Alef0 zaměřili na nástrahy digitálního světa. Jaké jsou v současnosti největší hrozby? Kde lidé nejvíce chybují? Jak se chránit?
Internetem bezpečně
Přednáška a následný workshop na veletrhu pro podnikatele pořádaným společností Czech Invest na téma "Bezpečnostní minimum pro podnikatele".
Internetem bezpečně
Beseda s odborníkem na IT bezpečnost Pavlem Matějíčkem a se sociální pedagožkou Hedvikou Rambouskovou. O bezpečném surfování dětí na internetu a jak se bránit případnému nebezpečí nejen na sociálních sítích.
Emilia Clarke
Dům dětí a mládeže Ústí nad Labem
Internetem bezpečně
Debata s rodiči na téma vývoje digitálních technologií, bezpečnosti dětí na internetu, kyberšikany ale i dalších hrozeb, která je v digitálním světě mohou čekat.

Proč my?

Jsme banda profíků a víme co děláme. Bezpečnost nás baví a žijeme jí.

Pavel Matějíček

Školitel a phisher

Václav Maněna

Specialista online vzdělávání

Igor Hák

zakladatel viry.cz

Kontakty

IČO:

07047711

Číslo účtu:

14234203/5500

Adresa:

Viklefova 4, Praha, 13000

IČO:

07047711

Číslo účtu:

14234203/5500

Adresa:

Viklefova 4, Praha, 13000

error: Kopírování, vkládání a pravé myšítko je zakázáno.